Pielęgnacja stóp

Pedicure

Zabieg pedicure polecany jest osobom, które pragną mieć zdrowe i zadbane stopy. Delikatna, gładka skóra oraz kształtne paznokcie dodają powabu i lekkości. Podstawową częścią pedicure jest usunięcie zrogowaciałego naskórka ze spodu stóp, likwidacja odcisków oraz prawidłowe ukształtowanie paznokcia.

 

Zabieg rozpoczyna się od kąpieli stóp w soli zmiękczającej. Następnie skracamy i wypiłowujemy paznokcie (jeżeli jest taka konieczność wycinamy paznokcie wrastające), nadając im odpowiedni kształt, zmiękczamy skórki specjalnym płynem i usuwamy je (przez wycięcie cążkami lub jedynie ich odsunięcie). Kolejnym etapem jest usunięcie za pomocą frezarki zrogowaciałego naskórka oraz wykonanie peelingu stóp. Na koniec wmasowuje krem który wygładza i nawilża skórę, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu potu i pozostawia stopy z długotrwałym uczuciem świeżości.

 

Pedicure hybrydowy

Jest to alternatywa dla zwykłego żelu i lakieru. Są to lakiery do paznokci utwardzane światłem UV. Absolutna nowość na rynku profesjonalnym. Ich użycie likwiduje problem nieestetycznego odpryskiwania lakieru na paznokciach dłoni i stóp. Zapewniają gładki i nieskazitelny efekt, utrzymujący się przez 2-3 tygodnie. Metoda zwana również: manicure, pedicure Shellac.

 

Po 2-3 tygodniach zalecane jest uzupełnienie lub położenie lakieru od nowa. Paznokcie moczy się w specjalnym płynie (lakieru nie można usunąć zwykłym zmywaczem). Lakier nie uszkadza ani nie przebarwia naturalnej płytki paznokcia.

 

 

Parafina

 Zabieg intensywnie regenerujący dla dłoni i stóp z użyciem rozgrzanej płynnej parafiny zawierającej dużą ilość naturalnych substancji natłuszczających. Przed nałożeniem parafiny dłonie o­czysz­cza­my pe­elin­giem i na­kładamy pa­rafi­ne, za­kładamy ko­lej­no rę­ka­wicz­ki fo­liowe na­stęp­nie frot­te - dla u­zy­ska­nia e­fek­tu bio­sau­ny. Za­bieg pa­rafi­no­wy po­wodu­je głę­bo­kie na­wil­że­nie, wy­gła­dza, od­świe­ża i re­generu­je skórę, u­ła­twia głęb­sze wni­ka­nie sub­stan­cji ak­tyw­nych. Za­biegi pa­rafi­no­we sto­su­je się także w cie­pło­lecz­nic­twie np. na bóle sta­wo­we i scho­rze­nia reu­ma­to­logicz­ne. Do­skona­ły za­bieg dla osób, które mają zimne dło­nie i słabe krą­że­nie. Zabieg polecany jest szczególnie dla dłoni i stóp suchych i szorstkich. Ten zabieg pozwoli przywrócić skórze odpowiedni stopień nawilżenia i odżywienia. Skóra odzyska jędrność, gładkość i zdrowy koloryt. Ujędrnia, głęboko nawilża i odżywia skórę oraz pielęgnuje paznokcie. Skóra staje się aksamitnie gładka i przyjemna w dotyku.

 

Działanie zabiegu:

 

  • wygładza oraz zmiękcza naskórek
  • poprawia elastyczność i jędrność skóry
  • pomaga przy bólach stawów
  • opóźnia procesy starzenia i regeneruje skórę
  • rozjaśnia przebarwienia
  • poprawia stan paznokci
  • rozgrzewa i usuwa zmęczenie

Egzotyczny Pedicure Spa- zabieg odświeżający

Aromatyczny zabieg  odżywczo- pielęgnacyjny który dzięki zawartości pestek grejpfruta, wit.E, masła Shea (Karite) i alantoiny doskonale odżywia, zmiękcza naskórek, likwiduje suchośc skóry, wygładza a także niweluje spękania i zgrubienia naskórka. Zabieg ten likwiduje uczucie ciężkości i opuchnięcia, pobudzając tym samym krążenie i zapewniając uczucie świeżości i lekkości.