Pielęgnacja dłoni i paznokci

Manicure biologiczny

 Polega na usunięciu skórek za pomocą specjalnych preparatów oraz patyczka, bez wycinania ich cążkami, opiłowaniu paznokci (ewentualnie skróceniu ich) i wmasowaniu odżywczego kremu w skórę dłoni. Manicure można zakończyć malowaniem paznokci. Manicure biologiczny stosowany jest przy zadbanych dłoniach, z małą ilością zarastających skórek.

 

Manicure tradycyjny

 Manicure tradycyjny jest to zabieg najbardziej powszechny, przy którym skórki usuwa się za pomocą specjalnych cążek a paznokcie opiłowuje się lub skraca.

 

Manicure hybrydowy

Jest to alternatywa dla zwykłego żelu i lakieru. Są to lakiery do paznokci utwardzane światłem UV. Absolutna nowość na rynku profesjonalnym. Ich użycie likwiduje problem nieestetycznego odpryskiwania lakieru na paznokciach dłoni i stóp. Zapewniają gładki i nieskazitelny efekt, utrzymujący się przez 2-3 tygodnie. Metoda zwana również: manicure, pedicure Shellac.

 

Po 2-3 tygodniach zalecane jest uzupełnienie lub położenie lakieru od nowa. Paznokcie moczy się w specjalnym płynie (lakieru nie można usunąć zwykłym zmywaczem). Lakier nie uszkadza ani nie przebarwia naturalnej płytki paznokcia.

 

Manicure japoński

Manicure japoński to coś co pomoże zniszczonym paznokciom. Zabieg ten polega m.in. na wcieraniu energicznymi ruchami pasty w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru.

 

To metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie nadając im wysoki naturalny połysk. Ten unikatowy manicure nadaje paznokciom blask, a także zasila je w składniki naturalne (m.in. witaminy A + E), keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Manicure japoński polecany jest dla paznokci kruchych, łamliwych i rozdwajających się. Po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane malowanie paznokci przez 4-5 dni, gdyż przyczepność lakieru do płytki paznokcia w tym okresie jest bardzo ograniczona.
 

UWAGA! Zabiegu nie powinno się stosować zaraz po zdjęciu przedłużonych paznokci.

 

Parafina na dłonie

Zabieg intensywnie regenerujący dla dłoni i stóp z użyciem rozgrzanej płynnej parafiny zawierającej dużą ilość naturalnych substancji natłuszczających.  Przed nałożeniem parafiny dłonie o­czysz­cza­my pe­elin­giem i na­kładamy pa­rafi­ne, za­kładamy ko­lej­no rę­ka­wicz­ki fo­liowe na­stęp­nie frot­te - dla u­zy­ska­nia e­fek­tu bio­sau­ny. Za­bieg pa­rafi­no­wy po­wodu­je głę­bo­kie na­wil­że­nie, wy­gła­dza, od­świe­ża i re­generu­je skórę, u­ła­twia głęb­sze wni­ka­nie sub­stan­cji ak­tyw­nych.

 

Za­biegi pa­rafi­no­we sto­su­je się także w cie­pło­lecz­nic­twie np. na bóle sta­wo­we i scho­rze­nia reu­ma­to­logicz­ne. Do­skona­ły za­bieg dla osób, które mają zimne dło­nie i słabe krą­że­nie. Zabieg polecany jest szczególnie dla dłoni i stóp suchych i szorstkich. Ten zabieg pozwoli przywrócić skórze odpowiedni stopień nawilżenia i odżywienia. Skóra odzyska jędrność, gładkość i zdrowy koloryt. Ujędrnia, głęboko nawilża i odżywia skórę oraz pielęgnuje paznokcie. Skóra staje się aksamitnie gładka i przyjemna w dotyku.

 

Działanie zabiegu:

 

 • wygładza oraz zmiękcza naskórek
 • poprawia elastyczność i jędrność skóry
 • pomaga przy bólach stawów
 • opóźnia procesy starzenia i regeneruje skórę
 • rozjaśnia przebarwienia
 • poprawia stan paznokci
 • rozgrzewa i usuwa zmęczenie

 

Brzoskwiniowe Dłonie – zabieg nawilżająco-odżywczy

Zabieg nawilżająco- odżywczy dla dłoni suchych i zniszczonych. Dzięki zawartości ekstraktu z lnu, oleju migdałowego i słonecznikowego, a także protein jedwabiu regeneruję skórę, chroniąc ja przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, łagodzi podrażnienia i otula pięknym zapachem soczystej brzoskwini.

 

Przedłużanie paznokci metodą żelową

Metoda idealna dla kobiet które prowadzą intensywny tryb życia lub dla Pań które obgryzają paznokcie lub ich naturalne są byt słabe, a także dla każdego kto chce mieć pięknie i zadbane dłonie.

Metoda żelowa polega na przedłużeniu naturalnego paznokcia przy pomocy żelu UV utwardzanego w lampie. Przed nałożeniem żelu należy odpowiednio przygotować płytkę. Można robić paznokcie w stylu naturalnego paznokcia(clear), french(z biała końcówką ) lub zatapiać ozdoby (brokaty, hologramy, kwiatki itd.). Na koniec nakładany jest żel nabłyszczający UV który nadaje paznokciom ładny połysk.

IBX System

Zabieg stosowany w celu naprawy niedoskonałości oraz wzmocnienia naturalnych paznokci, umożliwiając im prawidłowy wzrost. System IBX dosnonale sprawdza się w przypadku paznokci wyjątkowo słabych, cienkich i zniszczonych. Może być użyty jako kompletna tarcza ochronna pod stylizację żelową, hybrydową lub do naprawy uszkodzeń płytki.

 • usuwa "białe plamki" pojawiające się na płytce
 • wzmacnia górne warstwy płytki, umożliwiając paznokciom  odrost
 • wypełnia bruzdy, sprawiając, że paznokcie są gładkie i lśniące
 • poprawia wygląd i kolor naturalnych paznokci